четверг, 31 января 2019 г.


КІЛЬКА ІГОР ДЛЯ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ



Картинки по запросу діти фото
Чи замислювалися ви над тим, що розвиток мовлення в дитини починається ще задовго до того, як вона промовляє перші слова? Саме тому важливо говорити з дитиною з самого раннього віку. Пік розвитку мовлення припадає на 2–3 роки, коли дитина активно повторює все, що чує. У цей час потрібно якомога більше приділяти уваги становленню правильної вимови звуків, формуванню речень і зв’язку між ними. Наступні ігри допоможуть у цьому.
«Гра в антоніми». Не дивуйтеся складній назві, бо для дітей немає нічого складного і вони здатні зрозуміти такі слова. Якщо ви не бажаєте завантажувати малюка подібними словами, назвіть цю гру грою в навпаки. Поясніть, що означає говорити слова навпаки і починайте грати. Обирайте прості слова: холодний (теплий), бігати (стояти), весело (сумно).
«Хто я?» Опишіть одну із професій. Наприклад, ви говорите: «Я працюю на будівництві. Маю каску і спеціальні інструменти. Я споруджую будівлі». Дитина відгадує, що ви будівельник. За такою самою схемою малюк повинен описати свою обрану професію. Крім цього, таким чином можна описувати назви тварин, транспорт.
«Віршик від зайчика». Вивчіть із дитиною віршик. По черзі розповідайте його, зображуючи емоції та голос різних тваринок: ведмежати, лисички, їжачка, зайчика.
«Цікавий капелюх». Спочатку дорослий ховає під капелюхом іграшку, описує її: складається з кількох кілець, різних за розміром і кольором. Їх збирають, починаючи від більшого. Дитина відгадує, що це пірамідка. Потім черга малюка сховати іграшки і спробувати описати її.
«Виправ мене й допоможи». Дорослий говорить: «Я знаю овочі. Наприклад, яблуко». Дитина має виправити і назвати якомога більше овочів. Потім гра продовжується з іншими групами слів — фрукти, комахи, риби.
Граючи, не забувайте також про правильність і красу вимови. Стежте за своїм мовленням, не спотворюйте слова, адже дитина одразу вас наслідує. Прагніть досягти чіткого звучання кожного слова, а якщо чуєте неправильну вимову, то м’яко виправляйте дитину.


1 комментарий: